Właściwości taśm aluminiowych

Spis treści
Choć trudno w to uwierzyć, taśmy samoprzylepne są jednym z najczęściej stosowanych materiałów montażowych w pracach wykończeniowych i serwisowych. Przydatne są niemal we wszystkich branżach przemysłu, działach techniki, a także w pracach biurowych i domowych. W bardzo bogatym asortymencie taśm warto zwrócić uwagę na taśmy aluminiowe. Chcesz wiedzieć, jak są zbudowane, czym się cechują i jakie mają zastosowanie? Przeczytaj!
Czym są taśmy aluminiowe?
Taśmy aluminiowe są jednym w wielu produktów z szerokiej gamy taśm specjalistycznych. Są to samoprzylepne taśmy o wzmocnionej strukturze. Zbudowane są z folii aluminiowej, pokrytej jednostronnie modyfikowaną emulsją akrylową o dużej lepkości. Taśmy z aluminium produkowane są przez specjalistyczne firmy, które doskonale rozumieją potrzeby rynku na różnego typu taśmy opakowaniowe i taśmy specjalistyczne. Dobrym przykładem jest producent taśm samoprzylepnych i folii Total Market z Warszawy, który oferuje też samoprzylepne taśmy opakowaniowe z nadrukiem, taśmy dwustronne i wiele innych rodzajów taśm przezroczystych.
Zalety taśm aluminiowych
Specjalistyczne taśmy aluminiowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na zrywanie, a jednocześnie zapewniają elastyczność. Odporne są na działanie promieniowania UV oraz innych czynników zewnętrznych, co zapobiega ich starzeniu. Taśmy aluminiowe świetnie przylegają do powierzchni i bardzo dobrze układają się nawet na nierównych płaszczyznach. Biorąc pod uwagę ich dużą odporność na przecieranie i korozję oraz dobrą przyczepność, okazuje się, że mamy do czynienia z wyjątkowo uniwersalnymi i funkcjonalnymi taśmami samoprzylepnymi. Stąd wynika ich szerokie spektrum zastosowań.
Zastosowanie taśm aluminiowych
Taśmy aluminiowe przeciwdziałają stratom energii, tworząc skuteczny ekran termiczny, który ogranicza ucieczkę ciepła. Wykorzystywane są do izolowania i uszczelniania systemów wentylacyjnych, grzewczych, klimatyzacyjnych, chłodniczych itp. Służą też do zabezpieczania łączeń materiałów izolacyjnych w ciepłownictwie i w instalacjach urządzeń morskich, liniach technologicznych i w wielu innych dziedzinach. Znajdują zastosowanie w budownictwie, głównie przy naprawach membran dachowych, montażu rurociągów i kominków, a także przy uszczelnianiu i łączeniu paneli termoakustycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana