Jak powstają kraty prasowane?
Kraty prasowane to, obok produktów zgrzewanych, jeden z rodzajów krat pomostowych. Wykorzystuje się je w różnych dziedzinach przemysłu. Oba rodzaje mają określone cechy i właściwości, dlatego stosuje się je do innych celów. Czym zatem charakteryzują się kraty pomostowe prasowane i jak się je produkuje? Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.
Zastosowanie krat prasowanych
Wiele osób nie zna nazwy krat prasowanych, dlatego nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak wielu miejscach są one wykorzystywane. Tymczasem stosuje się je na przykład jako pokrycia kanałów, pomostów czy ciągów pieszych. Są one również często wykorzystane przed wejściami do budynków jako wycieraczki.
Ich charakterystyczną cechą są małe oczka, które można uzyskać właśnie za pomocą prasowania. Kraty prasowane umieszcza się nie tylko na podłożu, ale również na sufitach, na przykład w większych sklepach. Z reguły nie rzucają się one w oczy, dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich obecności, tymczasem mają one szerokie zastosowanie.
Produkcja krat prasowanych
Kraty prasowane są wytwarzane z dużą starannością i precyzją. Pozwalają na to nowoczesne metody, jakie są wykorzystywane przy ich produkcji. Elementy te nazywa są również kratami wciskanymi. Wytwarza się je poprzez wprasowywanie przygotowanych wcześniej odpowiednio wyciętych płaskowników nośnych i łączeniu ich z płaskownikami poprzecznymi – tłumaczy pracownik firmy Promet. Elementy nakłada się na siebie pod kątem prostym i w ten sposób powstaje krata.
Pod nazwą „płaskowniki” kryją się metalowe pręty, które charakteryzuje przekrój prostokątny. Kraty są produkowane na w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej, dzięki czemu charakteryzuje je precyzyjne wykonanie i wysoka jakość. Komputeryzacja procesu gwarantuje również powtarzalność, dzięki czemu możliwe jest wykonanie takich samych produktów w dużej ilości.
Czym różnią się od siebie kraty pomostowe prasowane?
Kraty prasowane mają prostą konstrukcję, ale jest kilka parametrów, które różnią poszczególne modele. Wymiary produktów podaje się poprzez określenie długości płaskowników. Przestrzenie między nimi wpływają na wielkość oczek kraty. Elementy różnią się od siebie również wysokością i grubością – te parametry mają szczególne znaczenie dla wytrzymałości produktu. Ostatnim etapem produkcji krat prasowanych jest zastosowanie odpowiedniego wykończenia, na przykład pokrycie ich substancją antykorozyjną. Dobrze wykonane produkty są gwarancją wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Warto zaopatrywać się w nie w zaufanych firmach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana