Czym charakteryzują się czyściwa dla przemysłu metalowego?
Czyściwa są niezbędne w przemyśle metalowym. Służą do osuszania, zmywania zanieczyszczeń, polerowania, a jednocześnie chronią dłonie przed wysokimi temperaturami oraz opiłkami metalu. W zależności od zapotrzebowania stosuje się czyściwa o określonych właściwościach: niepylące, wysoce chłonne, a także odporne na działanie substancji chemicznych. Przyjrzyjmy się bliżej cechom charakterystycznym czyściw dla przemysłu metalowego.
Czyściwo włókninowe wiskozowo-poliestrowe
Jednym z rodzajów czyściw stosowanych w przemyśle metalowym jest czyściwo włókninowe wykonane z wiskozy (70%) oraz poliestru (30%). Tego typu czyściwo jest chłonne, wytrzymałe na rozdarcia, grube, a jednocześnie miękkie i delikatne, dzięki czemu nie rysuje czyszczonych powierzchni. Struktura materiału pozwala na zbieranie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, zarówno organicznych, jak i nieorganicznych. Nie strzępi się nawet przy długotrwałym użytkowaniu, a także może być wykorzystywane z detergentami. Gramatura czyściwa włókninowego to 55-60 g/m², a długość rolki to nawet 360 mb, dzięki czemu czyściwo wiskozowo-poliestrowe jest wyborem ekonomicznym i skutecznym.
Przeczytaj również: Kiedy wykonywana jest próba zginania?
Czyściwo włókninowe poliestrowo-celulozowe
Innym rodzajem czyściwa włókninowego jest czyściwo poliestrowo-celulozowe. Połączenie poliestru (45%) oraz celulozy (55%) sprawia, że czyściwo ma bardzo wysoki współczynnik absorpcji. Doskonale pochłania substancje oleiste oraz wodę, a jednocześnie jest odporne na działanie rozpuszczalników, detergentów oraz substancji ropopochodnych. Grube i wytrzymałe czyściwo nie pozostawia smug oraz zarysowań na czyszczonych powierzchniach, a także jest bezpyłowe. Może być przeznaczone do czyszczenia delikatnych powierzchni. Odpowiednio wysoka gramatura, do 80 g/m² zapewnia ochronę dłoni przed wysokimi temperaturami oraz opiłkami metali.
Czyściwo celulozowe
Czyściwo wykonane w 100% z celulozy charakteryzuje się wysokimi właściwościami absorpcyjnymi, jest bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie dzięki dwóm lub trzem warstwom materiału jest wytrzymałe, uniwersalne i wydajne. Doskonale usuwa wszelkie substancje oleiste oraz smary, skracając czas niezbędny na wyczyszczenie powierzchni. Specjalny sposób łączenia, który w swoich produktach stosuje producent czyściw przemysłowych Barneo sprawia, że podczas stosowania czyściwo nie rozwarstwia się, a jednocześnie zostaje zmniejszone pylenie oraz ryzyko pozostania drobinek papieru na czyszczonych powierzchniach.
Czyściwo z mikrowłókna
Najbardziej wytrzymałe, grube i chłonne czyściwo wykonane jest z mikrowłókien, których grubość to zaledwie 1/100 ludzkiego włosa. Włóknina jest wyjątkowo miękka i sprężysta, dlatego czyściwo może być przeznaczone do czyszczenia delikatnych i wymagających powierzchni, w przypadku których nie można stosować drażniących detergentów. Usuwa nawet najtrwalsze zabrudzenia, zabezpiecza dłonie przed wysoką temperaturą i opiłkami metali oraz jest odporne na działanie rozpuszczalników, detergentów i substancji ropopochodnych. Mikrowłókna nie pozostawiają smug i zacieków, a tkanina może pochłonąć ilość płynu odpowiadającą siedmiokrotnie swojej wadze – dlatego jest idealna do przygotowania powierzchni przed poszczególnymi zadaniami.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana